Novinky

Meryl at Jimmy Kimmel and Ellen Degeneres

22. ledna 2014 v 21:15 | Violet*
Dobrá, zase je plno novinek, fotek, videí, projektů, mých vlastních pocitů a já zase nestíhám. Tenhle týden je nejvíce hektický, v pátek se uzavírají známky, tak doháním, co se dá. Zatím to vypadá docela dobře, žádná trojka mi (doufám) nehrozí. Docela jsem se bála matematiky, ale už mám jistou dvojku, takže spokojenost. ;) Ale teď už k Meryl. ;)

Naše drahá Meryl byla ve čtvrtek povolána na pohovku do show Jimma Kimmela (kterého já osobně zbožňuji). Vzala si na sebe naprosto dokonalý outfit. V poslední době Meryl hodně nosí úzké kalhoty, což si myslím, že je výborná volba, aspoň vidíme, jak štíhlé nožky má (dokonce ještě štíhlejší než já! Sakra, měla bych se sebou už konečně něco po těch Vánocích udělat. :D). U Jimma samozřejmě mluvila o svém nejnovějším filmu August: Osage County, ale také o The Golden Globe a o jejím nadcházejícím filmu Into The Woods. Bože, jak já se na tenhle muzikál těším. :D Už aby byly nějaké fotky nebo první trailer. :D Pak také natočila Meryl video s Josephem Gordnem Levittem. Podle fotek to vypadá úžasně. *I´m Meryl Streep :D*, ale bohužel nemůžu nikde najít žádné video. :( Možná později.

Fotky zde.V pondělí se Meryl zastavila u mé asi největší oblíbeňkyně, Ellen Degeneres. A zase měla úzké kalhoty! Bože, ta ženská nestárne. Vůbec. A zase mluvila o AOC. Ale i o své již 18.(!!!!!!) nominaci na Oscara, která jí prý neuvěřitelně překvapila, také mluvila o Emmě Thompson a o svém dalším filmu The Giver. Dokonce i ukazovala videa, která natočila v Africe. Bože, ten rozhovor je tak brutálně vtipný. A Meryl a její smích. ♥ A ano, Ellen si zase na Meryl vymyslela jednu specialitku. Ale kuš, určitě doporučuji zkouknout video. ;)

Fotky zde

Her hair is sooo...grey? :D

12. prosince 2013 v 21:26 | Ježurka
Tak Vás zase po dlouhé době zdravím a hned chci na Vás vychrlit hrozně moc novinek, až se to zdá býti nemožným.
Tak zaprvé mi až dnes došlo, že slavím svátek v ten samý den, co slaví Don narozeniny. Ehm, takže tímto bych mu chtěla popřát hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky. Ale tak to si myslím, že dostáváš každý den, no ne? :)

A teď tedy k těm novinkám. Tak nejdříve k filmu The Giver, jelikož zde není zas tolik věcí, které by snad stály za to psáti je.
Takže, já jsem si tak nějak už myslela, že natáčení skončilo, ale jak je vidět, mýlila jsem se, za čož jsem moc ráda, jelikož se objevila pětka fotek z on-setu, na kterých je Meryl. A dokonce i ve svém kostýmu! Ano, jednoduchý kostýmek, ale hlavně ty vlasy. Jako Chief Elder jsem si představovala různě, ale rozhodně ne takhle. No což, pokochejte se naší královnou v galerii.

A teď k asi hlavnímu tématu, kterým je jak jinak-ehm-August: Osage County. Tak už je i český název, který je...prosím, famfáry nechte ležet na zemi...Blízko od sebe. Zaprvé mi to nedává smysl. Buď je blízko u sebe nebo daleko od sebe. Kombinace těchto dvou názvů mi proto nepřijde příliš vhodná a za druhé-když je u nás v divadle používám název Srpen v zemi indiánů, nemělo by to tak i zůstat. Trochu mi to hlava nebere a tak ode mne čekejte, že budu používat stejný název, jako jsem dosud používala.

Dále se objevila zase plno videí, rozhovorů atd, atd. Přidám jen 3, jelikož ty jsou pro mě asi nejzajímavější a i můj vnitřní hlas říká: "Simono, tohle je to, co tam patří." :D Takže první je TV SPOT, který nám zase ukazuje pár nových scén z filmu. Mě se to pojetí líbí moc a ještě k tomu ta božská skladba. No hned jsem si vzpomněla na Jima Moriartyho. :D
Druhým videem je (jak tomu všichni říkají) Press Conference Trailer, který je myslím si naprosto dokonalý, jelikož jsou tam i záběry z press conference, kde všichni mluví o tom, jak probíhalo natáčení a jak vůbec vypadají jejich postavy.
Posledním (a pro mě nejdůležitějším) videem je již 5. scéna, která je známá také pod pojmem "Eat the fish, bitch". Sama scéna má označení Red Band, takže asi hned pochopíte, že v této scéně se k sprostému slovu nepůjde daleko. Přesto doporučuji, je to fakt síla.

Awards season se pomalu, ale jistě blíží a tak se v tomoto období objevují nominace na nejrůznější ceny. K tomu se vztahuje poslední novinka. Včera se odehrávaly nominace na SAG a ano, Meryl je nominovaná v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli. Dále také AOC získalo nominaci v kategoriích herečka ve vedlejší roli, kterou si shrábla Julia Roberts a nejlepší obsazení. Myslím si, že je to skvělá novina. a ještě lepší je tam, že dnes ráno byli vyhlášeny nominace na Golden Globes, kde jsou znovu nominované dvě již jmenované ženy. Hodně lidí bylo šokováno, když se vyhlašovala kategorie herečka v hlavní roli v dramatu, jelikož Meryl nebyla jmenovaná. Později se ukázalo, že Harvey zvolil trochu jiný tah a tak Meryl skončila nakonec v kategorii Nejlepší herečka v komedii či muzikálu. No, myslím si, že zde má Meryl asi větší šance, ale radši bych jí viděla v té hlavnější kategorii, kde by jsme zjistili, jaké má šance na potenciálního Oscara. Tento rok je totiž konkurence opravdu obrovská a většina serverů nevěří, že by Meryl tohoto zlatého plešouna získala. Docela dost mě to mrzí, ale tak nějak jsem to čekala. Přeci jen, ne všemi je oblíbená a také Oscarů už má víc...uvidíme časem, přesto si myslím, že i kdyby Meryl Oscara nezískala, ani žádnou jinou cenu, přesto bude tou nejšťatnější ženou pod sluncem, protože má práci, kterou miluje a rodinu, kterou ji musela seslat snad ta nejhodnější bytost na tomto světě.

Jinak ještě abych nezapoměla, snímek na začátku tohoto článku jsem našla na IMDB a myslím, že je to zrovna screen z "bitky" mezi Meryl a Julií. Bože, vím, že je to hrozná kvalita, ale jak jsem to našla tak jsem se hned musela začít pídit po tom, jestli se neukázal nějaký další klid nebo tak něco. Bohužel, má fantazie zase přesáhla své hranice. :D

Uff, to by bylo. Znova se musím omluvit za svou neaktivitu, ale bylo za tím psaní scénáře k našemu školnímu projektu. Jestli bude čas a dostanu práva od našeho střihače jménem řízek, možná Vám naše veledílo někdy ukážu.

Zatím adios a užívejte si předvánoční pohodu. S pozdravem Vaše již vánočně naladěná Ježurka.

Again...August: Osage County

30. listopadu 2013 v 16:26 | Ježurka
Godness me!
Vím, že už Vás mé články o AOC naprosto nudí. Možná nejen ty. Ale právě díky tomu jsem zrovna teď hrozně šťastná.
Takže, jak jsem již psala, před několika dny se konalo Q&A s Johnem Wellsem (režisér), Tracy Lettsem (scénárista) a obsazením filmu August: Osage County. A po dlouhé, opravdu dlouhé době se Meryl objevila na veřejnosti. Otázky byly si myslím opravdu skvěle zodpovězeni, Merylino sexier dost pobavilo a já získala dojem, že všichni, co seděli na pódiu, jsou jako druhá rodina.

V ten samý den se uskutečnili ještě dvě další akce. První se konala hned ráno a byla to press konference. Video se (bohužel) neobjevilo a já stále doufám, že se to ještě změní. Účastnila se jí totiž i Julia Roberts, která se s Meryl opravdu asi dost dobře bavila. Zde aspoň fotky.

Druhá byla tzv. Academy Conversations, kde se sešlo stejně osazenstvo jako na Q&A a diskutovalo se. :)
Meryl prozradila, že na svou roli se připravovala tím, že si dopřávala větší množství cigaret (neříkejte mi teda, že Meryl opravdu kouří?!) a s Margo popíjely červené víno.
Znova jsou zde fotky a tentokrát i (nepříliš dlouhé) video.

Jinak jsem se před chvilkou dozvěděla, že by se měla Meryl zúčastnit AOC premiéry v Londýně. Nějak nechápu, proč je zrovna teď, ale jestli je to pravda, myslím si, že se můžeme těšit na fotky a doufám i videa. ;) Zde fotka, která prý potvrzuje, že je Meryl v Londýně a připravuje se na premiéru. :D

A mám tady skvělou zprávu. Tedy alespoň pro mne. Česká premiéra se přesunula z 27.2.2014 na 30.1.2014, což je presně za 2 měsíce. I´m so excited! Že by dárek k narozeninám? :D

A abych nemluvila jenom o AOC...objevil se první promotional artwork k filmu The Giver. Tedy je to takový plakát(?), který by se mohl zdát nezajímavým, kdyby tam nebylo oznámeno přesné datum premiéry filmu, které spadá na 15. srpna 2014! Ano, to je pro mě opravdu důležité datum. :) Jak tak vidím, příští rok budu v kině jako doma a rodiče budou ze mne opravdu nešťastní. :)

OK, toť vše. Bože, tolik skvělých zpráv. AOC, The Giver, Meryl....3. řada Sherlocka. ♥

Who are you? aneb August: Osage County je (téměř) tady

24. listopadu 2013 v 15:22 | Ježurka
...The Game is on, Mrs. Hudson!...
A je to tu. Téměř. :D Již za 30 dní tu je premiéra filmu August: Osage County a tak se začínají objevovat nové a nové informace, fotky, videa, rozhovory...no chápete, ne? Jsem tak šťastná, že konečně něco takového začalo, jelikož ještě před pár týdny či snad dny jsme hladověli a čekali, kdy nám konečně něco dají. A ano, už jsem plná. :)
Takže, objevila se tři nové scény z filmu, která jsou pro mě naprosto úžasné, nádherné, dokonalé atd. Vždyť mě znáte, jak nadšená dokážu být.
Pokračování v celém článku

When you are sad, and suddenly there is a miraculous moment that help you...

19. listopadu 2013 v 18:42 | Ježurka
I am happy. Now.
Rozveselilo mě něco, co je smutné. Meryl a její tvář. Její hlas a skrytá jiskra v očích. Rozveselilo mě toto video, kde možná není Meryl Meryl, ale naprosto jiným člověkem. A přesto-ten okamžik, kdy jsem propukla v pláč byl tak uvolňující, jelikož jsem si uvědomila, že je tady stále ještě jeden pro mě velmi důležitý člověk, který mě nikdy neopustí. Nemůže.

I´m so sorry, but everything is bad...

8. listopadu 2013 v 20:50 | Ježurka
Je toho prostě hodně. Dlužím Vám spousty omluv. Za to, že jsem tak dlouho nebyla aktivní, že jsem se vůbec neozvala, že jsem u Vás nezanechala komentáře.
Jsem unavená, vyčerpaná a to, na co jsem se moc těšila, se bohužel neuskutečnilo. Od začátku roku mi udělalo radost spousty věcí, ale úsměv na tváři mi vykouzlily jen málokdy.
Ale teď k věci, která mi vyklouzlila opravdu obrovský úsměv na tváři. Objevilo se 10 nových stillek k filmu AOC, z čehož na 6 je Meryl. A všechny jsou naprosto dokonalé, takže sem přidám naprosto vše. Bože, jako já mám radost. Ještě k AOC: byla zcela "překopána" officiální stránka, z které mám opravdu neuvěřitelné radost. Ty fotky a plno informací. Opravdu doporučuji prohlédnout!

Mám tady i pořádnou várku fotek z natáčení filmu The Giver, které se objevily na instagramu Katie Holmes, Anna Aurelia či Skye Russell...a ani na jedné není Meryl! :P Ale tak musím je sem přidat, jelikož některé jsou opravdu dechberoucí. Bože, jak krásné je Kapské město. :)

OK, that´s all. Jdu Vás, zlatíčka, oběhnout. Omlouvám se za ne nijak úžasný článek, ale důvod, proč tomu tak je, je hned v první větě.
S pozdravem Vaše Ježurka

Our Queen is back...

26. října 2013 v 19:05 | Ježurka
Ve čtvrtek jsem měla tak trochu "happy náladu."
Objevil se totiž jeden klip, padesátka fotek a pár dalších novinek pro mě důležitých.
Nejdříve ke klipu. V předchozím článku jsem informovala, že se Meryl objeví v klipu k písni Paula McCartneyho "Queenie Eye". A už je to tady! Musím říct, že takovou radost jsem již dlouho neměla. Je to naprosto úžasná písnička, skvělý videoklip, v kterém jsou úžasní lidé. Zvláště pak naše královna.
Queenie eye, queenie eye who's got the ball. I haven't got it, it isn't in my pocket. O-U-T spells out. That's out!

Jen pár minut po tom, co jsem konečně mohla shlédnout tento úžasné dílo, dostalo se mi dalšího potěšení.
Objevily se totiž fotky z press conference k filmu August: Osage County, která se konala 23. října v Londýně. A tak tu máme 50 fotek. A já jsem znova ubrečená.Znáte ten pocit, kdy si myslíte, že Vám ta daná osoba dělá naschvál, že se nikde neukáže a pak najednou nastane takový nečekaný okamžik a vy ji najednou vidíte v celé její neobyčejné kráse a uvědomíte si, že si bez ní prostě už život nedokážete představit...

kliknutím na obrázek přejdete do galerie.

Ještě pár novinek.
Po internetu se začal šířit "drb", že by si měla Meryl zahrát s Cameron Diaz a Millou Jovovich ve filmu, který by měl být ženskou vezí filmu Postradatelní. Film by se měl jmenovat Expendabelles. No budu to brát opravdu jen jako nějaký drb, který si někdo z nudy vymyslel, jelikož tak nějak nevěřím, že by se Meryl něčemu takovému upsala. Pokud se opravdu potvrdí, že toto dílo bude, asi mě přepadne pocit, že Meryl jde do všeho po hlavě. :D [No tak před chvilkou jsem o tomhle projektu četla i na IMDb, takže si už trochu říkám, že by něco takového vzniknout mohlo, možná i s Meryl.]

No a poslední věc, kterou Vám chci tady sdělit (Já vím, že už všechny nudím a číst se Vám to nechce) se týká filmu August: Osage County. Harvey Weistein nakonec usoudil, že se bude držet divadelní předlohy a konec, který nejdříve změnil, nakonec zůstane stejný jako na divadelních prknech. Pokud netušíte o co jde, doporučila bych si pustit toto video, jelikož vysvětlování konce by bylo hodně těžké. Jen řeknu, že ve filmu měla být poslední scéna s Julií, která měla jet domů (nějak jsem neporozuměla, co chtěl autor článku říci, ale tak nějak to bylo).

Uff, to by bylo. Omlouvám se za mé předlouhé články, ale nějak si nemůžu pomoct. Jde to se mnou hold prudce z kopce. :)

AOC, AOC a...Paul McCartney

19. října 2013 v 20:20 | Ježurka
Zase se objevily novinky a já jsem v sedmém nebi.
Takže, K filmu August: Osage County se před pár dny objevil plakát a artwork. Artwork je takový...hodně zvláštní. Je to jakési představení Violet Weston, kterou hraje Meryl Streep. Jsou tam její vlastnosti, které jsou opravdu hodně proti srsti. :D
Plakát je pro mě naprosto úžasný. Je to fotka z "dinning scene" a je zde jasně vidět, jak rádi se asi budou Meryl s Julií ve filmu mít.
Další novinkou kolem filmu je ta, že je už stanovena i premiéra v ČR a to na...27. března. No jsem opravdu neuvěřitelně nadšená, jelikož si budu muset ještě počkat víc jak 4 měsíce. Já jsem se těšila, že by premiéra mohla být těsně po Novém roce, jelikož na Slovensku je premiéra 2. ledna. No nic,hold si budeme muset počkat. Doufám, že to čekání bude stát za to. Určitě bude, vždyť se na to těším už více jak rok. :D

Další novinka se týká Paula McCartneyho. Paula McCartneyho?! Ano, Paul nahrál nové CD s názvem New a k písni s názvem Queenie Eye. A ke klipu k této úžasné písni (přidávám i odkaz, jelikož je to fakt úžasná písnička) s přizval i takové hvězdy jako jsou Johnny Depp, Kate Moss, Jude Law, Chris Pine a hlavně...famfáry prosím...Meryl Streep! Ano, naše/moje milovaná Meryl prostě nemohla odolat spolupráci s Paulem (dříve prozradila že na Beatles a Paulovi naprosto ujíždí :D) a tak přijmula tuto úžasnou příležitost. V klipu jsou prý hlavními hrdiny Johnny Depp a Kate Moss, pro mě to však bude Mer. Klip by měl být zveřejněn 24. října. Jinak se už objevilo video ze zákulisí natáčení klipu a je v něm i asi na dvě vteřiny Meryl. A musím říct, že jí to neuvěřitelně sluší. Musím se přiznat, že jsem se rozbrečela, jelikož jsme Meryl jako Meryl dlouhou dobu už neviděli. Ano, objevily se fotky z natáčení filmu Into the Woods, ale to není to samé, jako když vidím tu naši naprosto obyčejnou Meryl. A ten její nádherný úsměv...

Taylor Swift, Katie Holmes a jedna čarodějnice

28. září 2013 v 20:16 | Ježurka
...Yes, the news again...
Nějak nemám čas psát o svých problémech a pocitech, protože celý den uběhne neuvěřitelně a já si ani neuvědomím, co všechno se událo.Takže píšu jenom novinky. I to mě totiž neuvěřitelně baví.
Takže první novinkou je to, že ve filmu The Giver, kde by si prý měla Meryl zahrát jednu z menší role, se objeví Katie Holmes a...Taylor Swift. Katie moc neznám, takže jsem zvědavá, jak na mě zapůsobí. No a co se týče Taylor-jako zpěvačku ji zbožňuji, ale do herectví by se plést neměla. Prostě jsou ve mě trochu pochyby. Uvidíme. :D

Druhá novinka je ta...první Merylina fotka z filmu Into the Woods je už na světě. A jako čarodějnice vypadá...úžasně? :D Ano, líbí se mi nehorázně. Protože je to zase změna. Když si vezmu, jak se mění s každým filmem Merylina image, je to prostě neuvěřitelné. No schválně jukněte třeba na Železnou lady, August: Osage County a na Into The Woods. Takové změny. :D


Takže teď je to už vše, jen jsem zase chtěla psát. Asi má budoucnost bude ležet v písmenách a slovech, v článcích a knihách. Možná. ;-)

The way is clear, the light is good...

26. září 2013 v 20:09 | Ježurka
Takže máme tu znova naše hlášení. :D Mám nějakou dobrou náladu.

1) Natáčení filmu Into the Woods pokračuje v Dover Castlu. Měla by se zde několik dní natáčet popelčina svatba. Fotky mě neuvěřitelně potěšily, vypadá to podle nich víc než dobře. Jen mě štve jedna věc-kde je sakryš Meryl? odpověd je tato-čarodejnice přeci nebude na svatbě popelky s jejím princem, že? :D Ne nevadí, určitě se nějaká fotka objeví. Musí.

Do galerie

2) The Giver se ještě ani nezačal natáčet (natáčení začne někdy v říjnu) a už je známý datum, kdy film půjde do kin. Premiéra připadne na 15. srpna 2014. Což je za necelý rok. Přesněji za 322 dní. :D

3) Meryl bude mít (nejspíše) další job(y). Zaprvé se její jméno často vyslovuje ve spojitosti s filmem jehož název zní "Cowboys & Indians" v překladu "Kovbojové a Indové". Bohužel se o tomto možným snímku nic jiného neví. Tedy ano, ještě jedna věc je známá-vedle Meryl by si měla zahrát herečka Padma Shri Sridevi, kterou tedy absolutně neznám, ale v Indii je prý za hvězdu.

4) Druhým projektem, který je ještě více tajemnější a méně známý. Víme jen, že by se mělo jednat o komedii a hrát by tam měla Jerry Hall. Nic více se zatím neví, průběžně Vás budu informovat.

5) August: Osage County bude pokračovat ve "festivalové šňůře". Přidávám sem seznam festivalů a i datum, kdy se budou konat. Nejbližší, tedy Aspen Film Fest začal včera a AOC se zde dočká premiéry až 29. září, tedy za 3. dny. Těším se, těším. :D

New Orleans Film Festival - October 10-17
Hawaii Film Festival - October 10-20

Tak to je pro dnešek vše. Musím jít na "intráckou" diskotéku, která teďka začne. Takže mějte se co nejlépe.
Vaše Ježurka :)*

August: osage County-Review #1

14. září 2013 v 20:51 | Ježurka

Co jsem slíbila, to splním. Mám teď na mysli slibovanou recenzi na filmu August: Osage County, který měl premiéru tento týden na filmovém festivalu v Torontu. Mám chuť přeložit ještě jednu recenzi. To ale bude záviset znova na Vás a taky na tom, jestli budu mít čas. :D
Jinak se předem omlouvám, pokud budou v překladu nějaké nejasnosti, překlepy či krkolomné výrazy. Bohužel má angličtina není na takové úrovní, na jaké bych si přála být.

...

Film August: Osage County, který má opravdu hvězdné obsazení, by mohl jednoznačně ovládnout celou nadcházející sezónu ocenění. Meryl Streep je zde jako matriarcha rodiny, která se po smrti manžela a otce Beverleyho (Sam Shepard dokázal ze své postavy vytěžit co nejvíce, i když na to měl velmi málo času) pomalu, ale jistě hroutí.

Film může být zkrácenou adaptací hry od Tracyho Lettse, která byla oceněná Pulitzerovou cenou a Tony Award. Ano, mluvíme o zkrácené verzi, jelikož jeho délka je o hodinu krátší než je tomu u hry. To ale nemění nic na tom, že přechod na velké plátno jen otevírá příběh, který se dívá smutně a občas vesele na rozpadající se rodinu.

Nemocná Violet (Streep) je závislá na prášcích, a přestože její závislost na nich je spojená s její nedávnou diagnózou rakoviny jícnu, její chování značí, že to s léky přehání.

Když Beverly zmizí, nejstarší dcera Barbara (Julia Roberts) se vrací domů z Colorada a s ní přijíždí i její náladová a neustále otrávená dcera Jean (Abigail Breslin) a její manžel Bill (Ewan Mcgregor), s kterým si je už nadobro odcizena. Vrací se ale tak neochotně, že ještě více podněcuje Violetiny jedovaté poznámky o její dlouhodobé nepřítomnosti v jejich rodině.

Prostřední dcera Ivy (Julianne Nicholson) je podrážděná, jelikož Barbara a nejmladší a velmi temperamentní dcera Karen (Juliette Lewis) se nechali tímto jedovatým jednáním jejich matky strhnout dolů. Také vztah s jejím bratrancem "Little" Charlesem (Benedict Cumberbatch) se zdá býti nevhodným, jelikož ohrožuje utajenou pravdu o jejich pokrevním vztahu.

Všechno to dusno se začne dostávat na povrch, když rodina poprvé po všech těch letech navzájem sdílí své zármutky, syrové pocity a korozivní hořkost, která jako by se číl dál více dotýkala Violetina druhého já, sadističtějšího a drsnějšího.

Není žádným překvapním, že tím nejlepším na filmu je výkon Meryl Streep. Její přeměna v drogově zmatenou, výbušnou ženu, která jde vždy po hlavě do boje, je něco na pohled neuvěřitelného. V jejích rukách, Violet věrohodně bruslí od zuřivého popichování svých dětí k vtipným diskuzím o ženském stárnutí, přičemž stále mluví o kruté realitě svého neklidného života. Bylo by snadné pro méně zkušeného herce, že by to celé spadlo k melodramatu, ale Streep udržuje Violet v realitě.

V těchto částech, Roberts se většinou drží v těšném závěsu za svou filmovou matkou. I když z počátku od ní cítíte jen jediný tón kyselosti, nakonec vše přemění v mistrovské zobrazení jedné ženy, která si až teď uvědomuje, jak si je podobná se svojí matkou a rodiči obecně. To je to, proč je tak trochu škoda,že je její charakter vyobrazen jen z části-pravděpodobně špatně odhadnuté převedení její postavy z jeviště na plátno.

Je třeba poznamenat, že trailer k August: Osage County, který v současné době všude koluje, je zavádějící. [Vztahovalo se to k první traileru, druhý se objevil až několik dní po této recenzi] Toto není příběh o rodině, která se vyrovnává se svými rozdíly vtipným a hřejivým způsobem, ale výbušným a emocionálně násilným způsobem ukazuje, jak se všichni z této rodiny navzájem pustoší a zanechávají nové a nové rány. Režisér John Wells vytvořil to, co by někteří mohli popsat jako "citově špatný film roku" a buď opustíte kino s přemýšlením na tím, jestli i Vaše rodina nemá tyto nedostatky, a nebo budete odcházet s vděčným pocitem, že nemusíte prožívat takovou válku slov jako v domě rodiny Westonových.

August: Osage County je brutální, srdcervoucí a působivý film, který jen mírně trpí svou zkrácenou délkou.

August: Osage County theatrical trailer #2

12. září 2013 v 15:44 | Ježurka
....oh my GOD!...

OK, řeknu Vám jedno. Na tohle jsem se těšila celý včerejšek a celý dnešek. A teď, když to mám před očima, nemůžu se od toho odlepit. Nechápete o čem mluvím? Nevadí. To pochopíte, až stisknete to PLAY u videa v tomto článku. Přjemnou zábavu Vám přeje Vaše přešťastná Ježurka.

PS: Ano, trailer #2 je na světě! :D*♥

I´m back and news too... :D

7. září 2013 v 21:09 | Ježurka
Takže jsem zpátky, veselá, šťastná, poněkud zmatená "kdo je kdo", trochu unavená, ale hlavně připravená na všechno, co mě ve škole čeká. Tedy myslím si, že jsem už připravená. Připravena na to, že to rozhodně nebude lehké, ale nesmím se z chyby hned zhroutit. Každý chybuje.
Ale teď už k novinkám. Takže nejdříve k filmu Into the Woods. Bylo oznámeno, že v rozmezí 25.-26. září by se mělo natáčet v oblasti Dover, kde sídlí i známí Dover Castle, což by mohlo znamenat, že by se mohlo v hradě natáčet scény popelčina hradu. Asi to je trochu kostrbaté vyjádření, ale já nějak nenacházím dneska slova.
Další novinka se týká August: Osage County. Premiéra na torontském festivalu se nezadržitelně blíží (už jen ani ne dva dny!) a už jsem překvapená předem. Na internetu se ukázali odkazy na online sledování red carpetu a press conference. Proto Vám sem hodím ty odkazy, jelikož já je určitě sledovat budu. Jo a ještě něco. Benedict Cumberbatch mě pěkně naštval. Já se těším, že budou společné fotky s Meryl a on se vůbec na premiéru nedostaví, jelikož jede natáčet nový film. :D No Bene, zklamal jsi mě...ale za na Sherlocka budu dneska stejně koukat. :D

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

August: Osage County, LIVE STREAMS FROM TIFF


Sept. 9, 5:30pm EDT - 00:30 CET
Press Conference

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Za linky neručím, ale aspoň ten poslední by měl 100% jet. :D

Indiáni pojedou na další festival, Into The Woods si dává oddych a The Giver se chystá do Afriky

28. srpna 2013 v 20:48 | Ježurka
Nejdříve chci říct jedno: Komentáře k mému předchozímu článku mě nabili novou energií a mám pocit, že všechno zvládnu. Uff, jsem tak v klidu, pohodě, naladěná na vcelku veselé vlně. No chci se vidět v neděli večer, až pojedu na intr. :D Ale už začnu s novinkami...

Takže filmový festival v Torontu se nezadržitelně blíží a dnes nám byla oznámena potěšující zpráva: August: Osage County se představí na dalším festivalu. A to v Minneapolis. A bude probíhat od 17. do 26. října tohoto roku. OK, to jen tak na začátek, jelikož se ani o této zprávě nic moc neví. Ale nebojte, bude průběžně informovat. :) Jinak ještě k AOC-objevila se další stillska a už jsou oficiální stránky

Další novinka se týká filmu The Giver. Merylina účast na tomto projektu je 100% potvrzená a tak se i ona vydá v říjnu natáčet do Kapského města (Jihoafrická republika), kde by měl celý štáb zůstat 6.-8. týdnů. A tak je zřejmé, že by se mělo natáčení muzikálu Into the Woods zastavit. A tak má Meryl čas na návštěvu Toronta a aspoň na chvilku si dá oddych...

Očekávaný oscarový souboj Meryl vs. Cate Blanchett se konat nebude...

16. srpna 2013 v 20:30 | Ježurka
Ale od začátku. Vlastně nevím ani jak začít.
Letošní již 86. ročník udílení Oscarů má mít nebo by se spíše dalo říci měl mít silnou kategorii hereček v hlavní roli. Vždyť o výkonech Cate Blanchett, Meryl Streep, Emmy Thompson, Naomi Watts či Amy Adams se mluví jako o výjimečných či naprosto dokonalých. Nebo se od nich aspoň takové výkony očekávají. Jenže...jak to tak vypadá, Meryl z této hvezdné sestavy vypadla. Ano. Ptáte se proč? Odpověd je jednoduchá, ale asi nikdo by ji nečekal...Meryl bude "jen" jako herečka ve vedlejší roli. A tak se přidá k jiným, avšak stejně dokonalým ženám. Mezi oscarové výkony by měly patřit ty od hereček jako Octavia Spencer, Margo Mardinale či Oprah Winfrey.
Myslím si, že je to dobrá zpráva nejen pro Meryl, ale i pro Julii Roberts, která se tak stala tou vůdkyní a mnoho lidí říká, že má větší šance vyhrát Oscara v kategorii HVHR než by měla Meryl. Proč? Jelikož Meryl před 2 lety vyhrála Oscara právě v této kategorii a byla by malá šance, že by vyhrála znova. Zato v té nižší kategorii má šance obrovské. Přeci jen Oprah možná předvedla výborný výkon, ale sám film je zatím docela propadákem. Octavia vyhrála ve stejném roce jako Meryl a tak je taky malá pravděpodobnost, že by vyhrála. A když si vezmeme, že Merylina role je závislá na prášcích proti bolesti, má rakovinu, umřel ji manžel a ona sama umírá...no není to oscarová role? Jediný, pro kterého to asi není moc šťastná zpráva, je co-star August: Osage County, Margo Martidale.
Můžeme jen hádat, jak se nakonec všechno vyvrbí. Film bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Torontu v rozmezí od 5-15. září. A tak se budeme muset ještě počkat na názory ohledně filmu i hereckých výkonů.

First Production Stills of AOC

10. srpna 2013 v 15:38 | Ježurka

Tak, málem jsem dostala infarkt.
Jdu takhle objednat lístky do kina (trochu jsem se zamilovala do Drsňaček) a jen tak náhodou najedu na jeden z mých oblíbených tumblr. A co tam nevidím. První dvě stillsky z film August: Osage County. Vím, už jsem asi totálně otravná, ale já mám takovou radost, že se to zase nějak rozpohybovalo! Dobrá, přestanu už kecat. Zde je první nahlédnutí dál než jen bylo ukázáno v traileru...


Meryl chce Jeff Bridges i Robert De Niro

8. srpna 2013 v 21:42 | Ježurka
Tak za dva poslední týden to byla ohromná nálož novinek. Vezměme to tedy v pár bodech. :)

1) Natáčení filmu Into The Woods se naplno rozjelo. A natáčí se i s Meryl. "Prokecl" se mladý, nadaný herec, znamý především z filmu Bídníci, Daniel Huttlestone alias Jack, který hodil na svůj facebook pár (tedy opravdu dvě) fotek z natáčení s titulkem: "V současné době probíhá zkouška. Je to opravdu cool. Zpívání s Jamesem Cordenem, Meryl Streep a Johnny Deppem! Tak vzrušující!"


2) Je to asi 2 měsíce, kdy se kolem Meryl hýřila novinka, že by s ní znova rád spolupracoval Michael Cunningham (dříve napsal scénář k oceňovanému filmu Hodiny, kde hrála M jednu z hlavních rolí). A spekulace se nakonec potvrdily. Michael hodlá napsat scénář k filmu, jehož příběh je adaptací bestselleru Ann Leary The Good House (Dobrý dům). Společnost FilmNation Entertainment oznámila, že získala práva na zfilmování románu. Na vzniku filmu se bude podílet i společnost Tribeca Productions.
Meryl se představí v roli Hildy Good-realitní makléřky, která má problémy s alkoholem. A vedle Meryl se představí...Robert De Niro, který bude mít roli nápadníka Franka Getchella. Meryl bude s Bobem spolupracovat už počvrté, jejich poslední setkání před kamerou se však uskutečnilo již před neuvěřitelnými 17 lety! Jsem na tuto spolupráci zvědavá. Přeci jen tyhle dvě esa jsou skvělými přáteli a jak Robert řekl-S Meryl spolupracuji nejradši. No a když se k tomu připočte Michael Cunningham...nemám slov a těším se. :)


3) Další den, další novinka. Ano, den po tom, co se potvrdila účast Meryl na filmu The Good House, objevily se spekulace, že by si mohla Meryl střihnout roli ve filmu The Giver, kde se hlavních rolí ujmou Jeff Bridges a Brenton Thwaites.
Příběh je asi takovýto: Ve zdánlivě dokonalém společenství, bez válek, bolesti, utrpení, rozdílů či výběru, se mladý chlapec rozhodl učit se od staršího muže o skutečné bolesti a potěšení z "reálného" světa. Meryl by si měla zahrát nepříliš velkou, ale velmi zajímavou roli Chief Elder, která je charakterizována jako "ta, která drží věci pod kontrolou" Režie by se měl ujmout australan Phil Noyce. Natáčení začne v říjnu v Jižní Africe. A producentem se stane Bůh, Harvey Weinstein. :)


Uff, tak to by bylo. Tři nejdůležitější zprávy tohoto týdne.
A jak si to tak čtu dokola, je mi jasné, že Meryl se rozhodně v práci nezastavuje. A taky, že si ji všichni nesmírně váží a nehodlají ji ještě poslat do důchodu. Přeci jen, kdo by chtěl zahodit příležitost dělat něco společného s takovou hvězdou, jakou je naše brilantní Meryl Streep.

Natáčení filmu Into The Woods začalo

6. srpna 2013 v 18:49 | Ježurka
A to už včera.
Není známo, jestli začala s natáčením i Meryl, ale když se 15. června objevila zpráva, že by se měla za 3 týdny vydat natáčet do Londýna, což tak nějak pasuje na tyto dny. A vzhledem k tomu, že čarodejnice, která Mary hraje by měla už teď zasáhnout do děje, myslím, že se tedy také připojila ke štábu. No takže já jen doufám, že nebude toto natáčení stejné jako natáčení filmu August: Osage County a objeví se kupa fotek! :D

James Corden, který hraje pekaře, tweetnul fotku s titulkem "První den!"

August: Osage County se představí na filmovém festivalu v Torontu

26. července 2013 v 19:43 | Ježurka
Zase se po dlouhé době začalo mluvit o filmu August: Osage County. A to ve spojení s Toronto International Film Festival.
Filmový festival v Torontu, který bude probíhat od 5.-15. září. Zde si tak odbyde svou světovou premiéru.
Film bude pro festival opravdu událostí s velký U.
No a hlavně to bude velká událost, jelikož budeme mít tuny recenzí nejen na film, ale i na herecké výkony. :D

Podle oficiálních stránek festivalu má film stopáž 130 minut, což mě dost překvapilo, že to dokázali takhle hodně ostříhat. Protože délka hry je více jak 3 hodiny. No doufám, že nás nepřipravily o žádné peprné scénky.

Zde ještě ofiko stránky festivalu. Kdo se chce vypravit, ať se přihlásí. Pojedem společně. :D


August: Osage County-official trailer #1

10. května 2013 v 20:50 | Ježurka
A je to tu! Teprve před chvilkou jsem zalezla na počítač. Tak hned najedu na blog a co tam nevidím. Allie a i Susan (nakazila jsem tě taky tou mánií či co? :D) mi napsali několik zpráv o prvním traileru k filmu August: Osage County!!!!!
OK, jsem úplně mimo. Byla jsem úplně mimo než jsem trailer viděla, ale potom co, jsem ho dokoukala jsem už začala bojovat s mrtvicí.
Takže první trailer je na světě. A já musím hlavně napsat, že mě neuvěřitelně překvapila Merylina image. Tedy věděla jsem, že bude nosit paruku, ale prostě takovouhle Meryl neznáme. Nemá snad žádný makeup či co, prostě...úplně taková troska, mi připadá. Ale myslím si, že se to k její postavě hodí...jsem nadšená. A mé nadšení není u konce.
Teď už si vychutnejte tento skvostný kousek.PS: Omlouvám se, jestli jsem udělala nějaké chyby v textu, ale nehorázně se mi klepou ručky. :D

Novinky I5.5.2013

5. května 2013 v 20:27 | Ježurka
Ano ano, je to tu zase. Když jsem včera psala o tom, že se objevil první poster k filmu August: Osage County, říkala jsem si: "No a teď se to bude rozjíždět." Netušila jsema ani ve snu mě nenapadlo, že další den se objeví poster #2. :)
Druhý poster se mi líbí o něco víc než první. Nevím, je takový...prostě se mi líbí více. Neobjevily se tedy na něm žádné fotky herců, ale i tak, prostě radost mám, to ne že ne. :D

U druhého plakátu je další nápis. "Misery is served." Tenhle název mě zaujal ještě více. Pořád se tam mihotá slovo Misery. No máme se asi na co těšit.
No a velice jsem se podivila taliře s Meryl jménem. Je rozbitý. Proč je ale on jako jediný rozbitý? Je to kvůli té rakovině a že se stala závislou na lécích? Nebo kvůli tomu, že se její manžel zabil? Nebo to má nějaký jiný význam? Piště návrhy, já jsem totiž velice zvědavá, co byste na to řekli vy. :)Novinky I4.5.2013

4. května 2013 v 22:25 | Ježurka
Takže první, pár dní stará novinka se týká filmu Into the Woods. Spekuluje se totiž, že by se mohl v roli pekaře objevit Johnny Depp. Johnnyho asi všichni znáte. Namátku třeba filmy Swenney Todd, Ed Wood či Karlík a továrna na čokoládu.
Tato zpráva mě velice...překvapila. Johnnyho mám velice ráda, ale nikdy by mě nenapadlo, že by si mohl s Meryl zahrát jendom filmu. Jsou to naprosto jiné typy herců...necháme to osudu. :)

A druhá a pro mě ta hlavní novinka na kterou mě včera večer přivedla Alča. (Holka, ty mě jednou zabiješ. Málem jsem dostala mrtvici, když jsem to poprvé uviděla. :D)
Takže, k filmu August: Osage County se objevil první oficiální poster! Mě odrovnala ta "odstrčená" střecha a nad domem ty jména. Barva se mi moc nelíbí, ale tak můj nápad to nebyl. Doufám, že se objeví i nějaké fotky, protože ty co se objevily...no radši o nich ani nemluvím. Kolik jich bylo? Asi deset? A k tomu ani jedna "stilltska". No myslím si, že když se teď objevil poster, mohlo by se všechno pomalu, ale jistě rozjíždět. Stills, Promo, doufám i ten trailer. Nojo, přeci jen už jsem se z toho všeho zbláznila. :D
Jinak abych trochu přiblížila Merylinu roli. Její postava se jmenuje Violet Weston, u které se objeví rakovina a projeví se u ní závislost na lécích proti bolesti.

A zde ten šokující odkrytí prvního oficiálního posteru. :)


PS: Velice mě zaujal nápis Misery Loves Family...no myslím si, že AOC bude fakt maso. :)


News about "August: Osage County"

20. března 2013 v 22:06 | Ježurka
Ano, novinky kolem filmu "August: Osage County" pomalu ale jistě narůstají. Což je (aspoň pro mě) dobře :)
Takže, 18. března proběhlo první "testovací" promítání AOC. No a musím říct, že všechny články, které jsem o této události četla byly nadmíru pozitivní. Většinou se píše o ohromujícím filmu. Že je to jeden z nejlepších filmů, z posledních let a že je horkým kandidátem na Oscary...no tak uvidíme. :D
Jsou hodně vyzdvihované herecké výkony. O Julii Roberts se říká, že podává jeden z těch lepších výkonů ve své kariéře. O Benedictovi Cumberbachtovi, že i když tam má (prý) malou roli, zvládl to excelentně. Margo Martindale je prý naprosto bezchybná a mohla by se prý i ucházet o zlatého plešouna.
No a Meryl jsem si nechala samozřejmě až nakonec. Hodně se mluví o tom, že podává úžasný výkon a jeden z těch nejlepších ve své kariéře. Diskutuje se o tom jak na FB, tak na Twitteru a různých dalších sociálních sítích atd., že je hodně blízko ke svému 4. Oscarovi. Nechci nic zakřiknout, ale nehorázně bych jí to přála. :)
No, takže, teď jen doufám, že se zanedlouho objeví nějaké další fotky či dokonce trailer (za což bych děkovala snad i Bohovi :)) a ty další měsíce utečou jako voda a konečně se přiblíží premiéra. :D

♥ S pozdravem velice šťastně naladěná Ježurka. ♥PS: Tohle jsou asi jediné fotky, které se objevily (tedy když nepočítám ty dvě ze setů) :D Takže, mám aspoň nějakou představu o tom jak budou někteří vypadat (no samozřejmě, že mě nejvíc zajímala Mary. :D)

...News

3. března 2013 v 13:19 | Ježurka
Ach, mám tu hlášení. :D

Takže, objevily se spekulace, že by ve filmu "The Homesman" měla hrát i Merylina dcera Grace! Jsem z této zprávy nadšená. Pořád to není nikde moc potvrzené, ale četla jsem článek a tam bylo řečeno, že tuto zprávu řekl sám režisér snímku Tommy Lee Jones (He, Meryl si asi po Hope Springs oblíbil :D). No takže, já jsem jen zvědavá, jestli je to opravdu pravda a budeme moct vidět Meryl s Grace v jednom filmu. :)
Očekává se, že natáčení by mělo začít začátkem května.

Jak je známo, Meryl je trochu upovídaná a tak prozradila, že natáčení filmu "Into the Woods" začne v říjnu. Dále také řekla, že už na své postavě začíná pracovat, tedy že hodně pracuje na svém zpěvu. Oh, Meryl jak já tě mám za tvojí upovídanost ráda. :D

Další věc. Tvůrci filmu "August: Osage County" stanovili datum premiéry v USA na...8. listopadu. AŽ na 8. listopadu. Chjo, a já si myslela, že premiéra bude třeba někdy v srpnu. Bohužel nebude. No nic, budem si muset hold počkat. :(

Uf, a máme hlašení za sebou. Teď už jen aby všechno vyšlo. :)

Golden Globe 2013 aneb zklámání, které jsem nečekala

14. ledna 2013 v 6:09 | Ježurka
Nejde ani tak o výsledky, ti mne opravdu potěšili. Anne Hathaway, Hugh Jackman a zároveň i celý Bídníci své nominace proměnili. Lincoln pěkně propadl. (no když nepočítám tu jednu proměněnou nominaci, nebo kolik jich bylo) A i když Meryl svou nominaci v kategorii Best Actress-Comedy or Musical neproměnila, fakt jsem s výsledky spokojena. Jenže...
...Meryl tam nebyla. Nebyla jelikož má chřipku.
Já nejsem naštvaná (i když to že jsem vstávala v půl druhé se mnou poněkud cloumá), ale hlavně jsem zklamaná. Celý měsíc se o Meryl strachuji, jelikož o ní nebylo ani zmínky. Měla jsem kvůli tomu zlé sny. No a tak jsem se hrozně těšila až ji konečně uvidím, až uvidím její tvář, její oči, její šibalský úsměv. Až ji uvidím. Jenže nic...naprosto nic a já se jen budu modlit za to, aby se z toho Meryl co nejdříve vyležela a já abych ve škole neusnula.

Jinak ještě jednou velice gratuluji celým Bídníkům a děkuji jim za to, že mi aspoň oni vykouzlili obrovský úsměv na tváři.


PS: A tohle holky moderátorky pěkně zabili...
...Meryl Streep is not here tonight, she has the flu and i hear she's amazing in it.

 
 

Reklama