I can´t believe in miracle, because my dream isn´t real. But maybe...

26. prosince 2013 v 9:45 | Violet* |  Něco jako deníček...
Na předvčerejší den jsem se těšila opravdu hodně dlouho, jelikož jsme zase byli pohromadě. Ale...uvědomila jsem si, že už tady nedokážu vydržet ani minutu. Své rodiče z celého srdce miluji, ale nejradši bych se hned teď vydala až na konec světa. Museli by však jít se mnou, což bohužel nikdy nepůjde. A já, i když mám svůj obrovský sen a dala bych za něj snad všechno, nemůže bez nich odejít. A ani nikdy nebudu.
Zjištění, že chyba, kterou neustále hledám, je naprosto někde jinde, než bych jí čekala, mě dost šokovala. Ano, až včera, po těch měsících nepřiznaného trápení, mi došlo, že chyba není v tom, kde zrovna jsem, ale v tom, že jsem si možná nevybrala dobře. Proč jsem si musela zrovna vybrat Meryl za svou spřízněnou duši, když je ode mne tisíce mil daleko? Proč zrovna ona je tou vyvolenou a nejlepší z nejlepších? Proč právě ona trápí mé srdce? A sen, který mám, nejde uskutečnit jinak než s její pomocí, malou a nepatrnou avšak nejvíce potřebnou?...
Je dokonalá. To by byla asi má odpověd. Ale ono je za tím mnohem více. Meryl je pro mě osoba talentovaná snad ve všem co dělá, krásná jak anděl i s těmi vráskami, které se jí dělají, když se směje. Je hodná, milá, vstřícná, jiná než kdokoli jiný. Ale hlavně mi dala jedno, co mi nedal, opravdu nedal nikdo, kromě jí. Naději v zázrak. Není to zázrak, jen obyčejná naděje, ale ani jí jsem neznala. Meryl je osoba, která nedokáže plnit naše přání a tužby, ale dokáže nás k nim přivést a vést nás tou cestou až k možnému cíli, který si však musíme vybojovat sami. Ano, to je důvod mého rozhodnutí. A ano, i když jsem nešťastná, nedokážu se zbavit dojmu, že vlastně je to tak nejlepší. Meryl je člověk, kterého budu již dosmrti milovat a stále budu věřit v naše setkání a v to, že jednou bude o mne vědět. Že jí budu moci pohlédnout do očí a říct jí to obyčejné Thank you for everything...
Věřit v zázraky, jak jednou řekl jeden velmi chytrý člověk, je totiž mnohem lepší, než si být jist, že se nám sen uskuteční bez zázraku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 26. prosince 2013 v 14:09 | Reagovat

Abych pravdu řekla, několikrát jsem si tenhle tvůj článek přečetla a vlastně pořád nějak nevím, co ti na to napsat. Nechci psát něco ve smyslu, že všechno bude super a na 100% se ti splní vše, co si budeš kdy přát. Nechci to psát ne z toho důvodu, že bych ti to nepřála (moc bych ti splnění tvých snů přála, to snad víš), ale nikdy nám nikdo nemůže jasně zaručit, že se všechno stane tak, jak jsme si vysnili. Každopádně věř, že dokud existuje i sebemenší jiskřička naděje, tak nic není ztracené a všechno je možné. A co se třeba setkání s Meryl týče, vím, že to není nemožné! A věřím, že i ty jednou dostaneš tu správnou příležitost a tohle se ti splní. Setkala jsem se s lidmi, kteří na setkání s ní čekali roky (roky kdy střídavě viděli naději a střídavě propadali zoufalství, že tohle možné není.. a pak najednou, se jím to prostě povedlo). Myslím, že mnoho z našich snů se může splnit, stačí jen malinko naděje a velká dávka síly a odhodlání (kterou ty v sobě nepochybně máš). Každý z nás má občas pocit, že je všechno špatně a už nikdy to nebude dobře, že všechno, o co jsme se celou tu dobu snažili bylo vlastně naprosto zbytečné a k ničemu nás to nevedlo.. ale ve chvíli, kdy se přes tohle "kritické období" dostaneš, budeš mít radost sama ze sebe, sama si uvědomíš, jak moc silná jsi a jak jsi na sebe pyšná, že jsi to dokázala. Víš, hrozně se mi líbí jeden španělský citát, který zní "Los sueños sólo mueren si muere el soñador" v češtině to asi až tak kouzelně nevyzní, ale znamenalo by to něco jako "Sny zemřou pouze pokud zemře i snílek".
A ještě něco, nikdy jsem nevěřila v to, že je ti někdou souzený, že se zázraky mohou dít.. ale za posledních pár řekněme těžších let svého života jsem poznala, že někteří lidé a věci do tvého života patří, že tam patří z nějakého důvodu.. tem si třeba nedokážeme rozumně vysvětlit, ale prostě to tak je.
Doufám, že si krásně užiješ zbytek vánočních svátků a prázdnin a v novém roce tě budou čekat jen samé krásné věci a že se každým dnem budeš dostávat blíž a blíž ke splnění tvých snů :)

A moc se omlouvám za takto dlouhý a vyčerpávající komentář:D

2 A. A. | 26. prosince 2013 v 14:54 | Reagovat

[1]: tak pod tohle se s dovolením podepisuju :)

3 Petra Petra | Web | 27. prosince 2013 v 11:55 | Reagovat

Budoucnost vidím jako mlhu, nikdy nevíš, co na tebe čeká za rohem. Stát se může cokoliv. Pokud máš nějaký sen, je důležité ne sedět a přemítat o tom, jak úžasné by bylo, kdyby se to stalo, ale opravdu pro to něco dělat. Chceš být scénárista? - piš, chceš být sportovec? - trénuj. Pak jsou tady sny, pro které toho moc udělat nemůžeš, musíš jen doufat. A pokud máš štěstí, tak se ti to vyplní. A já pevně věřím a přeji ti, že se ti jednoho dne tvé přání vyplní a Meryl opravdu potkáš.
A myslím si, že u spřízněných duší nebo prostě lidí (postav), které milujeme, nezáleží, jak daleko od nás jsou (nebo, že ani neexistují). Samozřejmě by bylo úžasné, kdybych teď zvedla hlavu od notebooku a přede mnou seděl Benedict, Martin, Hermiona, Sherlock nebo třeba John. Ale ať už jsou kdekoliv, připadá nám to, jako by opravdu byli vedle nás. A pokud máme opravdu štěstí (a není to fiktivní postava) jednoho krásného dne je potkáme a bude jim moct poděkovat za všechno, co pro nás udělali (a ani o tom nevědí).
Proboha, už zase píšu román. Omlouvám se  za délku :D

4 Phoebe ✈ Phoebe ✈ | Web | 28. prosince 2013 v 23:01 | Reagovat

Ty vrásky jsou na Meryl roskošné když se směje:)) A jinak musím ve všem souhlasit. Je krásné v něco věřit a když máš pocit, nebo jsi si jistá že se to nemůže proměň ve skutečnost, ale pořád je něco v tobě co v to věří. Tvé srdce v to věří, i když rozum ti říká něco jiného a i když jsi o tom přesvědčena tak stejně tomu nepochopitelným způsobem věříš. Ale každý z nás má sny a my musíme věřit v ty své:))

5 Grace Grace | E-mail | Web | 29. prosince 2013 v 17:21 | Reagovat

Sny se mají plnit a věřím, že pokud skutečně chceš, bez ohledu na to, kam tě vítr zavane, vždycky se nakonec budeš věnovat tomu, co tě naplňuje. Tvůj sen se s největší pravděpodobností splní, možná ne přímo tak, jak si představuješ, ale v nějaké pozměněné podobě. Možná si to uvědomíš až s odstupem času... Ale z vlastní zkušenosti vím, že ať už děláš cokoliv, vždycky si nějak podvědomě najdeš cestu k tomu, co tě skutečně baví. Bez ohledu na to, co požaduje společnost nebo co od tebe čekají tví blízcí. Držím ti palce, hlavu vzhůru! :-)

6 susan susan | Web | 31. prosince 2013 v 9:44 | Reagovat

Ježurko nebo jak koukám asi teď Violet jak si v poslední větě parafrázovala daný citát, tak tak to přesně vidím i já a jsem ráda, že se nevzdáváš svého snu, to člověk nesmí nikdy nehledě na to jak mu jeho sen přijde nesplnitelný:) Zázraky se dějí, sny se plní a nevidím důvod, proč by se nemohl splnit tobě, zvlášť když pro tebe tolik znamená, ono to přijde a v moment kdy to bude nejmíň čekat, ale určitě se dočkáš, tím jsem si naprosto jistá:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama