Liebster Award Tag aneb když se rozpovídá jedna 15ti letá puberťačka

29. října 2013 v 10:55 | Ježurka |  Něco jako deníček...
Ano, ano. I na mě došlo a to dokonce 2x. Dostala jsem dvě nominace a to od Lucíka a Péti. Děkuji mockrát holčiny moje milované. Jdu na to.
PS: Už předem upozorňuji, že jsem dost užvaněná, takže doufám, že u toho neusnete.
PSS: Doufám také, že se na mě nebudete zlobit, ale nominuji jen 5 lidí a také vymyslím jen 10 otázek. Dvojitou dávku bych asi vymyslet nedokázala (mám problém s těmi 10ti. :D)

Pravidla:
1. Řekni deset věcí o sobě.
2. Odpověz na deset otázek blogerky, která vás nominovala.
3. Vymysli deset otázek pro ty co si nominovala.
4. Nominuj 5 blogerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů.
5. Informuj blogery o tom, že jsi je nominovala.

1. Prvním rokem studuji střední školu informatiky a finančních služeb obor informační technologie. Vůbec nechápu, jak jsem se na této škole ocitla, když s počítačem moc ve vztahu za dobro nejsem (OK, baví mě programování. :D).
2. Jednou bych chtěla bydlet v Anglii a procestovat celý zbytek světa.
3. Hrozně ráda bych se po střední (pokud ji vůbec dokončím) dostala na nějakou filmovou školu, kde bych mohla studovat buď režii nebo scénáristika.
4. Také hudba je nedílnou součástí mého života. Zbožňuji Coldplay, The National, The Lumminers, Ed Sheerana, Gabrielle Aplin, 30 Second to Mars, ale také miluji vážnou hudbu a soundtracky (bože, miluji soundtracky!) :P
5. Zbožňuji vůni horké čokolády z našeho školního automatu a také vařenou posolenou kukuřici z vánočních trhů v Plzni.
6. Miluji všechny možné sporty (a rozhodně nepovažuji golf či curling za sport). Hrála jsem 4 roky florbal na postu brankář a několik let jsem běhala závodně krátké tratě (60 a 100 metrů). Zbožňuji hokej, fotbal, házenou,...no prostě je toho hodně. :)
7. Nesnáším Kate Winslet, Jennifer Lawrence a Cameron Diaz. U chlapů to jsou Arnold Schwarzenneger, Sylvester Stallone a Adam Sandler. A teď si mě klidně ukřižujte.
8. Mám strach ze tmy a také klaustrofobii tj. strach z malých prostorů. Také se mi stává, že když si třeba sundavám tričko a nemůžu vyndat ruce (prostě se v něm seknu) mám pocit, že se dusím.
9. Mám už rok rovnátka.
10. Nesnáším, když si musím zkoušet nějaké oblečení. Vidím a hned se rozhodnu jestli si ho vezmu nebo ne. Prostě nesnáším, když musím být v nějakém krámě déle než 15 minut. Když ale vybírám DVD nebo CD, dokážu v obchodě být klidně 3 hodiny. :D
11. Asi před 2 měsíci jsem propadla seriálu Sherlock. Ano, považuji se za Sherlokomila. :D
12. Také jsem si zamilovala Benedicta Cumberbatche. Je tak milý, hodný, roztomilý, krásný, sexy, chytrý, neobyčejně obyčejný, talentovaný (a nevím co ještě) muž. :) A jeho Sherlock je jedinečný.
13. Miluji zvuk houslí a klavíru. Když jsem byla v druhé třídě, rozhodovala jsem se, jestli se začnu učit hrát na piano nebo housle. Rodiče mi obě zakázali a tak jsem nakonec skončila u kytary. Jo a ještě umím znělku Pata a Mata na foukací harmoniku. :D
14. Miluji slovo Miluji a tři tečky na konci věty...
15. Miluji ty chvíle, kdy je člověk sám, sedí v tichu a jen přemýšlí.
16. Tyjo, já už fakt nevím. Nejsem nijak zajímavá. Ano, nejsem zajímavá. Další věc na mě. :)
17. Co bych ještě řekla? J,o vzpoměla jsem si na Oscary. Tenhle rok bych se chtěla znova koukat, jenže budu na intru a tam je asi dávat nebudou (asi určitě nebudou mít německý kanál Sieben) a doma mě nenechají. Na internetu se koukat nemůžu, jelikož je internet jen do 9 (kluci se prý minulý rok nabourali do školní sítě, no a tak zatrhli internet). Já Oscary miluji. Jsou tam všichni ti mí milovaní lidé, s kterými se v životě neuvidím, ale právě v tento den mám pocit, že jsem jim přece jen o kousíček blíže. Má logika, kterou rodiče asi v životě nepochopí.
18. Na střední jsem propadla matematice a němčině. Na základce jsem zase milovala literaturu a dějepis. Myslím si, že má pravá hemisféra jede na plné obrátky a levá nestíhá.
19. Zbožňuji, zbožňuji a zbožňuji angličtinu! Ano, přiznávám, nejsem žádný profík, který rozumí každému slovu a který by se v pohodě dorozuměl, ale prostě mě stačí, když ta nádherná slova slyším a hned jsem šťastnějším člověkem. Je to nádherný pocit, když Vás tohle dokáže uklidnit, naladit na dobrou vlnu a inspirovat v jednom. :)
20. Miluji život...takový jaký je.

OTÁZKY od Lucky (streepmeryl.blog.cz)
Kdybys mohla strávit jeden den naprosto s kýmkoliv, kdo by to byl?
Asi nikoho nepřekvapí má odpověd. Jeden den v mém životě bych chtěla strávit s Meryl. Myslím si však, že bych po tom setkání akorát byla smutnější a trápila bych se, protože bych věděla, že jsem ji viděla naposled.
Do jakých zemí se chceš někdy podívat?
Jsem opravdu velkým snílkem, takže mým snem je procestovat celý svět. Nejvíce bych se však chtěla podívat do USA, Francie, Švédska, Indie a samozřejmě znova a znova zažívat dobrodružství v Anglii.
Na jakém filmu jsi byla naposledy v kině a jak se ti líbil?
Naposledy jsem byla v kině na filmu Gravitace a musím říct, že jsem již hodně dlouho nebyla tak ohromená, unešená, vyděšená a ubrečená. Je to film o víře v sebe samotného a jak jednoduché je vzdát se. Hodně se mě to dotklo a ovlivnilo.
Jaká je tvá nejoblíbenější knížka?
Tak tohle mě opravdu zaskočilo. Pokaždé když jsem četla nějakou knížku, nenašla jsem v nís sama sebe. Proto říkám, že žádnou oblíbenou knihu nemá. Třeba ještě někde v nějakém zakoutí knihovny čeká.
Sleduješ v současné době pravidelně nějaký seriál?
Před pár dny jsem dokoukala 2. sérii Sherlocka a chystám se na další shlédnutí tohoto brilatního seriálu. Asi jsem už fakt Sherlocked. :)
Věříš v osud?
Měla bych? Já ani nevím. Netuším, co mě v budoucnosti čeká, a tak si jen z celého srdce přeji, aby se mi to vyplnilo. Asi v osud věřit ani nemáme. Musíme si za něčím jít a ne čekat, že jsme k tomu předurčeni.
Jakou vlastnost na lidech vyloženě nesnášíš?
Neřekla bych vlastnost. Já na lidech nesnáším, když se neusmívají. Jsem asi fakt praštěná, ale od té doby, co "znám" Meryl, je pro mě úsměv jednou z nejkrásnějších věcí na člověku. Lidé mají úsměv používat vždy a všude. Většinou je totiž poslední záchranou před katastrofou.
Jak ses dostala k blogování?
Přes tebe, Lucíku. Jen tak jsem projížděla různé informace o Meryl (ano, byla jsem v té době dost nevzdělaná) a našla jsem tvůj článek o Vašem výletu za Meryl na Berlinale. Dočetla jsem ho, utřela si slzy, zhluboka se nadechla a řekla si, že o tomhle okamžiku také jednou napíšu. Za pár minut byl blog na světě, na kterém jsem teď již druhým rokem a stále čekám na ten okamžík, kdy napíšu i já článek o tom, jak sem potkala moji královnu.
Kdybys na sobě mohla cokoliv změnit, co by to bylo?
...Víc bych si věřila. V něco věřím, ale vůbec si za tím nejdu, jelikož se bojím, že šlápnu vedle. Člověk je velmi vystrašeným stvořením.
Tvá oblíbená filmová nebo knižní postava a proč?
WOW, další záludná otázka. Mou nejoblíbenější postavou je asi Violet Weston, kterou hraje Meryl ve svém nejnovějším snímku August: Osage County. Měla jsem tu možnost přečíst si scénář a musím říct, že jsem nikdy z nikoho neměla tolik rozpolcené pocity. Přesto jsem si Violet zamilovala. Za její zvláštní postavení ke světu, lidem a sobě samotné. Ke životu.

OTÁZKY od Petry (i-am-sherlocked.blog.cz)
Pokud bys mohla prožít znova jeden den tvého života (nic neměnit, jenom ho prožít znova), jaký dne by to byl a proč?
Znova bych chtěla prožít tu chvíli, kdy jsem poprvé spatřila Meryl, jelikož jsem od té doby již nezažila takový zvláštní pocit nové energie, dobré nálady. A v té chvíli jsem také nalezla spřízněnou duši
Oblíbená písnička.
To mám jako vybrat jednu?! Ne, oblíbených mám více, ale 4 napsat musím.
4. Sigur Ros-Festival
3. The National-About Today
2. Birdy-People help the People
1...chvilka napětí...The Lumineers-Stubborn Love
Představ si sama sebe za deset let. Jak si ho představuješ?
Sedím zrovna v letadle, které letí směr Britské ostrovy. Pročítám si mých pár poznámek, z kterých chci, aby se zrodil scénář. Stále ještě přemýšlím, jaký byt si pronajmu. Asi ten menší, útulnější...tak nějak si to představuji. Praštěná představa, co? :)
Co máš na sobě nejradši?
To že mám sny, jaké mám. Jsou nádherné, praštěné a myslím si i dost netradiční. Mnoho lidí mě za ně odsuzuje, ale já si myslím, že je akorát děsí, že cesta k nim je dlouhá, sloužitá a že oni by to zvládnout nemuseli. Jenže já jsem si je vysnila a tak si je i musím splnit. Chci si je splnit.
Poslední kniha, kterou jsi četla?
Epos o Gilgamešovi. Nojo, hold mě náš češtinář na něj navnadil a já jsem si řekla, že by to nemuselo být špatné čtení...hrůza, děs běs, kravina. Nečíst, pokud k tomu nejste donuceni!
Jaké je tvoje oblíbené slovo (v jakémkoliv jazyce)?
Oblíbené slovo? Meryl a Dream...jo a také hodně často používám spojení dvou slov-Mám hlad. :D
Proč sis založila blog?
Protože jsem poznala Meryl, která mě neustále něčím překvapuje a já dostávám stále nové otázky, na které chci znát odpověd. A také jsem si blog založila kvůli tomu, že je můj svět plný slov, vět, nesmyslných poznatků a ty stvářím do příběhů a textů, které snad už nějaký ten smysl dávaj´.
Pořádáš večeři a můžeš na ní pozvat pět lidí. Fiktivní, nefiktivní, zesnulé, živé. Kdo by to byl a proč?
To je hrozně těžké. No ale tak určitě by tam musela být Meryl. To je všem nadmíru jasné. Mám pro ní tolik otázek na které mi může pravdivě odpovědět jen ona. Dalším člověkem by byla Margaret Thatcher. To byla opravdu neuvěřitelná žena a chtěla bych jí říct, že si jí vážím i přes to, že ne všechny věci se ji povedly. Třetím člověkem by jsi byla ty, Péťo. Tebe bych chtěla poznat opravdu z celého srdíčka. Měla bych na tebe plno otázek kolem Sherlocka, Benedicta a tvého snu o Anglii a režii. :) Poslední dva lidé...moji rodiče. Díky nim jsem tady, díky nim žiju a věřím ve své sny.
Jaké je tvoje nejoblíbenější místo na zemi?
Pokud myslíš nějakou zemičku, tak je to Anglie nebo možná USA, pokud myslíš nějaké místečko, tak je to asi kino. Miluji ten pocit, kdy se nervózně posadím do toho červeného křesla a čekám, až se na plátně ukáže nějaká pro mě milovaná osoba.
Jakého člověka z tvého okolí si vážíš nejvíce/máš nejradši (někdo z rodiny, kamarád,...)?
Vážím si a miluji své rodiče, ale když zrovna ty vynechám, tak je pro mě osobou z mého okolí nejmilovanější...můj brácha. On je to někdy cvok, dělá špatná rozhodnutí, ale je to můj milovaný bráška, kterého bych nikdy nedala. Jsme od sebe 15 let, ale on to prostě neřeší. Ochraňuje mě, podporuje mě, mám mě rád. Já jeho. To se nikdy nezmění.

Moji nominovaní
Petra (já vím, že mě za to asi zabiješ. :D)

Mé otázky
1. Jaká je tvá nejoblíbenější a nejméně oblíbená barva?
2. Měli jste už někdy předtím jiný blog? Pokud ano, o čem/o kom?
3. Čím bys chtěla v budoucnosti být?
4. Tvůj nejoblíbenější předmět ve škole.
5. Vyber si jeden blog (krom svého, samozřejmě) a krátce o něm (cokoli) napiš.
6. Napište o momentu, kdy jste poprvé viděli a popřípadě si oblíbili člověka, o kterém máte blog [Péťi, ty můžeš o Benedictovi, Martinovi nebo klidně o Sherlockovi, je to na tobě. :)]
7. Horká čokoláda, čaj nebo coffee?
8. Tvůj nejoblíbenější film a seriál.
9. Dabing či originál a proč?
10. Řekli ti, že musíš jet pryč a smíš si vzít jen 3 věci. Jaké by to bylo a proč?

Chápu, že mé otázky nejsou nijak originální, ale nějak mi to prostě nemyslí. :(

A je to za námi. Doufám, že jste se o mě něco nového dozvěděli, pochopili proč jsem tak divná...a také doufám, že jste mé předlouhé odpovědi přežili a nehodláte se za mnou hned rozjet, abyste mě hned za ně uškrtili. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 A. A. | 29. října 2013 v 11:47 | Reagovat

škoda,že jsem tě nezastihla..chybí mi naše skypování :/ zajímavý otázky,ale i odpovědi.

2 Charlottew Charlottew | Web | 29. října 2013 v 12:14 | Reagovat

Páni děkuju za nominaci, tak to jdu hned na odpovědi:D
pěkně ses tu rozpovídala, ale je to zase fajn se dozvědět něco nového o majitelce (a mém oblíbeném affs):))

3 Petra Petra | Web | 29. října 2013 v 13:04 | Reagovat

Čím víc toho o tobě vím tím ví tě mám radši. Až jednou napíšeš nějaký scénář nebo něco zrežíruješ, určitě na to půjdu do kina! A vidím, že nejsem jediný závislák na horké čokoládě z automatu :D. A tvůj úkol rozbrečet mě se ti už skoro povedl (oči už se mi zamlžují). Už poněkolikáté moc moc moc děkuji :)
Vymyslet dalších deset věcí o mě, to bude úkol, ale neboj určitě to udělám, nechám si to ale na zítra. Jak jsem si přečetla ty otázky, je mi úplně jasné, že to budou opravdu dlouhé odpovědi :)

4 Lucka Lucka | Web | 29. října 2013 v 13:56 | Reagovat

Hrozně ráda jsem se o tobě dozvěděla tolik nových informací :) A zase jsem se utvrdila v tom, jak moc jsi mi sympatická a hrozně ráda čtu tvé názory a tak :)
Dále bych ti moc hctěla poděkovat za odpovědi na mé otázky a musím ti napsat, že tvá odpověď na mou otázku "Jak ses dostala k blogování", mě úplně dojala :) A věřím tomu, že i ty jednou napíšeš nějaký takový článek jako já o Berlinale :)
Jinak ještě děkuji za nominaci a na mém blogu si již teď můžeš přečíst odpovědi na tvé otázky :)

5 susan susan | Web | 29. října 2013 v 17:39 | Reagovat

Teda jak to že nesnášíš Kate, Jennifer a Cameron? Tak to si první člověk kterého tohle slyším říkat:D
Hele a já byla taky naposled na Gravitaci a měla jsem z toho úplně stejné pocity:D
A sdílíme stejnou posedlost Anglií a další a další věci máme společné:D To mě strašně těší!
Jéé tak moc mě tenhle článek potěšil a tak strašně pěkně se četl:D Je tak úžasné dozvědět se toho o tobě tolik a tak najednou a díky tomu tě mám vážně ještě radši a radši:DJe to vůbec možné?! :D Utvrzuje mě to v přesvědčení že jsi fascinující a skvělá osůbka a nezajímavá bych rozhodně neřekla, ani náhodou:D Jsi přesný opak! Ach jo, Ježurko, kdy naplánujeme to setkáni?:D
A velmi pěkně děkuju za nominaci, ráda na tvé otázky odpovím, jen mi to bude chviličku trvat, čeká mě ještě dalších dvacet otázek:D A to než sesmolím:D

6 BEP )))/ P!nk BEP )))/ P!nk | Web | 29. října 2013 v 17:56 | Reagovat

Páni, děkuju za "nominaci" :D určitě na to někdy taky zveřejním článek. Tvoje odpovědi se mi moc líbily. Řekl bych, že máš myšlenky a psanou formu už jako dospělý jedinec. Já jsem si prvně i myslel, že už jsi dospělá, když jsem našel tvůj blog a přečetl pár článků :D Odpovědi u všech otázek jsou naprosto perfektní a vyčerpávající. Ale za Kate Winslet tě asi zabíju! :D Já jí mam teda rád, je to jedna z mých nejoblíbenějších hereček :) Na Gravitaci jsem byl taky a opravdu to pro mě byl jeden z nejsilnějších zážitků, co se kina týče. Mísily se u mě asi všechny druhy emocí, co vůbec existují (koukám, že si to měla stejně :))
Jsi opravdu moc zajímavý člověk :)

7 Petra Petra | Web | 30. října 2013 v 12:45 | Reagovat

Tak už jsem odpověděla! Ale řeknu ti, že některé otázky mi daly zabrat :D

8 Pat // LeonaLewis Pat // LeonaLewis | Web | 1. listopadu 2013 v 11:36 | Reagovat

Hezké počtení a hezký blog :)

9 Grace Grace | E-mail | Web | 3. listopadu 2013 v 14:07 | Reagovat

Pěkné, ráda jsem se o tobě dozvěděla víc. Skvělý výběr písniček, asi bych v současné době napsala ty samé :-) I když na Festivalu jsem závislá od doby, co jsem poprvé viděla 127 hodin. Nádherná scéna!
A nesouhlasím se 16., podle mě jsi zajímavá a originální a jedinečná!

10 Merylka Merylka | E-mail | Web | 3. listopadu 2013 v 16:24 | Reagovat

Páni...máme toho hodně společného :) Také bych chtěla jít na filmovou školu a studovat režii nebo scénáristiku :) A také miluji zvuk houslí a klavíru, dokonce jsem na housle i hrála :) Miluji vůni horké čokolády :D A spoustu dalších věcí máme společného! Nejsi moje dvojče? :D Ty si moje spřízněná duše! :)

11 Anie Anie | 21. listopadu 2013 v 19:23 | Reagovat

V první řadě moc pěkné čtení. Rozesmálo mě a taky poučilo. Hlavně mě poučilo v bodě více se smát, jsem trochu jako ty, mám ráda chvíle, kdy jsem sama a jen tak přemýšlím o všem možné, většinou o blbostech, ale moc se nesměju. Kamarádky se zlobí, že oni se něčemu smějí a já jen sedím, mlčím a koukám "do blba" a hlavně nesměju se s nimi, ale mě prostě ty jejich pubertální vtipy nebaví. Někdy si připadám jako Sherlock (na 100% nejsem tak inteligentní XD), ten občas taky celé dny nemluvil a když vidíme jeho úsměv, je to úsměv nad nějakou tou povedenou vraždou nebo nad řešením nějakého případu.
Taky mě překvapilo, že jsme si celkem podobné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama