Sny jsou jako ptáci...

20. července 2013 v 21:56 | Ježurka |  Něco jako deníček...
...pokud se je nebudeme snažit chytit, uletí.
Sny, o kterých se mi zdá, jsou nádherné. Ale já vím, že jsou zároveň moc bizardní a hlavně-jen snové.
A pak tu mám sny, které si chci splnit, ale nic pro to nedělám. Proč? Bůhví.
V posledních pár týdnech na mě všechno padá. Ta vidina zítřka, která je naprosto prázdná. Ty následující dny, kdy není nic jisté. Ty sny, které jsou někde poblíž mne, ale já je nevidím. Nevidím je, i když na ně stále myslím. Sedím a neustále přemýšlím, co mám udělat pro to, aby se stali realitou. Nic mě nenapadá.
Snažím se své sny skrývat. Nikomu nikdy zcela neřeknu, co bych si tak neuvěřitelně přála. Většinou si to jen napíšu na papír...a nakonec ho stejně roztrhám na tísíc kousíčků a nechám je zase odeznít. Ale já chci do celého světa vykřičet, co mám na srdci. Aby lidé věděli, co ode mne mají očekávat a co zase ne.

Chci být herečkou. Potkat mou královnu. A chci procestovat celý svět. Jezdit jen s báglem a jedním zápisníkem, kam bych si zapisovala naprosto všechno. Ať už ničivé deště nebo jen mé setkání se zlatou rybkou. Chci najít osobu spřízněnou, která by mě vždy vyslyšela a řekla mi, že všechno bude dobré. Osoba, která by mě naučila ty nejkrásnější věci na světě. Chtěla bych ochutnat pizzu z Neapole a jezdit na slonovi v Indii. Potkat lidi, kteří by mi řekli, že podobné sny mají taky. A chtěla bych, aby lidé pochopily, jaká doopravdy jsem...

Ale nejde to. Nedokážu své sny vyslovit nahlas. Bojím se, že je ztratím. Bojím se, že když je vyslovím, nebudou už tak úžasné jako byly doteď. A bojím se, že se nikdy nestanou. Což je asi pravda. Většina toho, co si z celého srdce přejem, skončí jen jako to, co jsme si přáli. Většina toho co jsme si přáli, se rozplyne ve vzduchu. Sny jsou jako padající listy-Nejdříve jsou krásné, plné života, poté uvadají až jim nakonec nezbydou žádné síly a pokoří je vánek. A oni odletí daleko od Vás, někam, kde je nikdo už nenajde.
Stejné je to i s mými sny. Jsou zatím ambiciózní, plné naděje, ale už se na nich začínají ukazovat první žluté skvrnky. Naděje skomírá. A já vím, že nakonec skončí někde daleko ode mne, někde, kde se všechny ty sny hromadí, navzájem si o sobě vypráví a říkají, jak lehké je sny mít...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 21. července 2013 v 12:09 | Reagovat

Krásně napsané :)
Ale každopádně, pokud máš sny, které se splnit nějakým způsobem můžou, třeba právě to cestování, i to, že se můžeš stát herečkou, potkáš Meryl.. to všechno je možné, pokud budeš mít dost silnou vůli, vytrvalost a víru v to, že to není nemožné a že to zvládneš. Sice tě neznám osobně, ale už jen podle toho, jak se vyjadřuješ tady na blogu, nebo třeba i když čtu nějaké tvé komentáře na ČSFD, tak mám pocit, že ty toho v životě dosáhneš hodně, ve všem co píšeš, je taková úžasná energie, tvé osobní životná kouzlo, které nikdo jiný nemá, v tom jak se takhle prezentuješ nám ostatním je něco úžasného a nevědět to, nikdy bech neřekla, že jsi mladší než já, vždyť máš tak moc rozumných argumentů, ale zároveň dokážeš i snít.. Myslím, že pokud má někdo potenciál si své sny opravdu splnit, tak jsi to právě TY! :)

2 Petra Petra | Web | 21. července 2013 v 23:06 | Reagovat

Taky si představuji svojí budoucnost v těch nejrůžovějších barvách. Bydlím v Londýně, jsem úspěšné scénáristka a režisérka. Setkala jsem se se všemi mými milovanými hvězdami. Taky bych chtěla procestovat celý svět, zkusit všechno možné. Taky si pak řeknu, že to stejně nemá cenu - takové štěstí já nikdy přece mít nemůžu. Ale někdy si zase naopak řeknu: Jak to můžu vědět? Co když se mi opravdu poštěstí a splní se mi aspoň část toho, co si přeji. Dokud to nezkusíš tak to nemůžeš vědět.
Musím říct, že obdivuji tvůj styl psaní. Každý tvůj článek je krásný, prostě úžasný, dokonalý. Je radost to číst. Určitě toho dosáhneš hodně, ale musíš si věřit a jít za svým :)

3 Phoebe ✈ Phoebe ✈ | Web | 24. července 2013 v 1:56 | Reagovat

Každý má nějaké sny. A pro každého jsou asi jak říkáš "bizardní". I já jich mám spousty. A myslím že by se daly celkem srovnat i s těma tvýma. Já se svým udajně "nízkým" sebevědomím bych ti asi neměla co radit, ale nevzdávej se jich. Ale když si něco až moc přeješ, nikdy se to nestane. Zkus jenom věřit. Prostě jen věř.

4 susan susan | Web | 29. července 2013 v 10:42 | Reagovat

A nechtěla by si být náhodou spisovatelkou! Je neuveřitelně a neposatelně nádherné jak píšeš, takhle se mě vážně dotkly jen málokteré články a u tebe to hýří z každého, máš vážně velký talent!
A na snech a snění není nic špatného,já sním každý den, některé sny zůstávají, některé mizí, některé se vyplní, některé ne...od toho jsou, ale pevně věřím, že ty největtší sny se člověku naplní, pokud má on touhu si je splnit a je ochoten pro to něco udělat:D Stačí se přestat bát a vlítnout do toho naplno!

5 Keashí Keashí | E-mail | 2. srpna 2013 v 23:32 | Reagovat

Ambiciózní sny nejsou ty, které necháš jen tak uletět - lidi mají bláznivé, obrovské sny a přání a energii rozkřičet je do světa s entusiasmem a čekat nadšenou odpověď skupinky nejlepších přátel "Let's just do it!"

Když ale člověk sny předá a ten dotyčný nesdílí tvé nadšení, najednou se ty sny zdají hloupé a neuskutečnitelné, co? Méněcenné a už ne ty samé. Některé cíle je lepší si nechávat a promýšlet; vylepšovat je jen sám pro sebe a jako o tajně střežený poklad se o ně pak podělit jen s tím správným člověkem, který víš že ti neřekne, jak je to hloupé, ale nadšeně tě vyslechne a dodá, že po cestě do Bangalore musít ochutnat tamní zmrzlinu.

Do you not agree? :)

Myšlenka toho, kolik desítek let života před sebou ještě máme mi napovídá, že se to všechno ještě stihnout dá

6 Grace Grace | E-mail | Web | 14. srpna 2013 v 19:51 | Reagovat

Můj život stojí a padá na snech... a čím jsem starší, tím je to horší. A mám pocit, že sny mi brání v tom, abych konečně dospěla. Pořád se zdráhám a snažím se oddálit nevyhnutelnou konfrontaci mých snů s realitou. Taky je nikomu neříkám, ale svým způsobem jsem za ně hrozně ráda! Nejsi sama... a stojí za to bojovat za to, čemu věříš! I kdyby ta snaha měla zapadnout někam do ztracena a i kdyby to nevyšlo, budeš mít aspoň dobrý pocit z toho, že jsi to zkusila. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama