Do You Hear the People sing...

6. ledna 2013 v 20:52 | Ježurka
Takže před pár dny jsem byla v kině na Bídnících. Já vím, že tohle je blog o Meryl a tak to se moc nepatří, ale já prostě o nich napsat musím. Nejen kvůli tomu, že se dotkly mého srdce, ale souvisí to i s Meryl. Ano i s ní...

Jestli se na Bídníky chystáte, připravte se na to, že z 99% zpívá. Mě samotné to vůbec nevadilo, ale tak ne každému toto vyhovuje. :)
Chci se ale hlavně dostat k hereckým výkonům. Všichni, naprosto VŠICHNI byli úžasní. Ať už to byli herci v hlavních rolích nebo "jen" komparzisté.
Hugh Jackman je prostě pan herec. Eddie a Samantha maj´ celou kariéru před sebou a tak se velice těším i na jejich další role.Musím přiznat, že Russella nemám moc ráda, ale tady mě dostal na kolena. S tím svým chřaplákem...bomba. Ale teď hlavně k těm, kteří ve mě zanechali ještě hlubší stopu...


AMANDA. Téměř každý viděl Mamma Mia!. No a tak si jistě vzpomínáte, jak Amanda krásně zpívala. NA to se zapomenout nedá. Ale to co přesvedla v Bídnících mi dloslova vyrazilo dech. Nikdo by nedokázal vyzpívat ty výšky, které vyzpívala ona. A když říkám, že nikdo, tak nikdo.

ANNE. Anděl se zlomenými křídly. K tomu se nedá nic říct. Jestli Anne nedostane zlatého plešouna, tak už asi opravdu nastane ten konec světa...

SACHA. Zase jeden z herců, při jehož jméně jsem ještě před pár měsíci zvedala oči k nebi. Ale když on je...prostě svůj. Hraje takové ty odpudivé role, kterým by jste nejradši vrazili facku, ale prostě to neuděláte, protože ho tak nějak máte rádi. :)

HELENA. Ou máj Gád. Helena mi pěkně zamotala hlavu. Teď nejde o tuhle roli. Teď jde o Helenu jako o Helenu. Začínám ji opravdu zbožňovat. Tak zbožňovat, jako jsem zbožňovala Meryl. Myslím si, že nikdo nebude mít na Meryl, ale Helenka je prostě pro mě někdo vyjímečný, stejně jako Mer. Jenže Helen je vyjímečná hlavně tím, že je to podivínka. Sází na svoje podivínství. Ještě před pár měsíci možná týdny bych se klepala, že to neustojím a s Meryl to prostě skončím. Ale víte co? Já se nebojím. Mám pocit, že mé srdce je už natolik "velké", že se tam vejdou obě. Už se nebojím toho, že přestanu mít Meryl ráda. Tedy samozřejmě, že se to stát může (i když v to moc nevěřím), ale vím, že nikdy za tím nebude stát Helenka. :D


Abych to uzavřela. Bídníci byli a budou skvělí. Už teď se stali jedním z těch filmů na který se nikdy nezapomene. A já mám nejspíše svou další platonickou lásku. No rok 2013 nemohl začít lépe. :D

PS: Byla bych velice ráda, kdybyste si přečetli můj komentář na CSFD.cz a napsali mi sem do komentářů, jestli aspoň trochu za něco stojí. Docela mi na tom záleží. :)


S pozdravem stále si zpívající Ježurka.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Celinka1 Celinka1 | Web | 7. ledna 2013 v 19:08 | Reagovat

Zrovna dneska jsem si byla s kamarádkou koupit nový TV program a píše se ta o Amandě a Bídnících. Musím říct, že když jsem to četla dostala jsem šílenou chuť jít na to do kina. Popadla jsem telefon a zavolala kamarádce, jestli se mnou nepůjde. Ona souhlasila, tak snad nám to vyjde. Věřím, že je to ÚŽASNÉ ! Miluju hudbu a rozhodně mi nebude vadit, když se tam bude spíše zpívat ! :-)

2 Ronnie Ronnie | Web | 7. ledna 2013 v 21:28 | Reagovat

Souhlasím. Naprosto FENOMENÁLNÍ film, který prostě každého (kdo má alespoň trochu hudebního sluchu) poznamená. Mě naprosto dostal Hugh, Anne, Russel a Eddie. Kdykoli se na scéně objevil Hugh nebo Anne, tak mi tekly slzy - oba dva si Oscara zaslouží.
Taky si furt zpívám ;) A nemůžu to dostat z hlavy, ale já si nestěžuju :D

3 Merylka Merylka | E-mail | Web | 8. ledna 2013 v 21:53 | Reagovat

Na Bídniky se chystám v pondelí, a už se moc těším! =)

4 Lucka Lucka | Web | 9. ledna 2013 v 19:51 | Reagovat

Už se nemůžu dočkat, až i já se na film konečně podívám, teď mi to ale časově nějak nevychází, bohužel.
Jinak co se třeba Hugha Jackmana týče, toho už jsem sylšela zpívat v různých videích a tak několikrát, a on má prostě dokonalý hlas a úžasné charizma :)
Jinak Tvůj komentář na ČSFD jsem už četla a musím říct, že je to opravdu krásně napsané :)

5 susan susan | Web | 11. ledna 2013 v 10:05 | Reagovat

Páni:)) Moc si mi tímhle článkem udělala radost a jsem ráda, že se ti film líbil:)))
To s tou Helenou naprosto souhlasím, ona je také naprosto jedinečná osoba:)
Na csfd si to napsala moc hezky, můžu si tě přidat do přátel? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama